O MNIE

Nazywam się Dorota Salus. Jestem tłumaczką i autorką reportaży.

Mogłabym opisać siebie oficjalnie - zacząć od tego, że skończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Łódzkim, następnie Podyplomowe Studium Translacji; a w 2005 uzyskałam uprawnienia tłumacza przysięgłego języka angielskiego i od tamtej pory regularnie reprezentuję łódzkie biura tłumaczeń.
Mogłabym też porzucić oficjalny ton i wyznać, że tak naprawdę języka angielskiego nauczyłam się z dala od sal wykładowych - dorabiając latem na szkockiej farmie, obsługując gości w amerykańskim kasynie lub serwując homary nad oceanem, czy wypożyczając rowery na atlantyckiej plaży. A także mieszkając po studiach w USA, gdzie podróżowałam i pisałam do najstarszego polonijnego pisma - Gwiazdy Polarnej.
Po powrocie zza granicy moim domem stała się Łódź. To tutaj jako tłumacz nawiązałam współpracę z Angorą i National Geographic; przekładałam listy dialogowe do filmów dla lokalnej telewizji; monitorowałam naukę, jak i sama uczyłam języka angielskiego w szkole językowej.
Odkąd uzyskałam tytuł tłumacza przysięgłego w 2004 r., moje doświadczenie rosło, a z nim warsztat i jakość wykonywanej pracy. Przetłumaczyłam dziesiątki urzędowych pism - począwszy od aktów notarialnych, poprzez dowody rejestracyjne, faktury, świadectwa, umowy handlowe, zaświadczenia itd. Wymyślałam hasła marketingowe, tłumaczyłam strony internetowe, fragmenty książek. A także, jako tłumacz, uczestniczyłam w spotkaniach biznesowych, przesłuchaniach policyjnych, konferencjach, egzaminach i ślubach.
W chwilach, gdy nie tłumaczę, oddaję się innym pasjonującym aktywnościom - tworzę reportaże, biegam albo odpoczywam. By móc to wszystko robić, muszę być zorganizowana, a także cenić swój własny czas, jak i czas innych. Tymi wartościami kieruję się również w pracy. Jeśli chcesz skorzystać z mojej wiedzy i doświadczenia, pozostaję do usług!

Do usłyszenia!

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dziękuję za wizytę na mojej stronie. Proszę o kontakt jeśli masz jakieś pytania.

    Jeśli chcesz poznać cenę tłumaczenia, dołącz skan lub zdjęcie dokumentu
    Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych